74 Poznańska Drużyna Harcerska "Eskapada" im. Janusza Korczaka jest drużyną młodszoharcerską zrzeszającą harcerzy i harcerki w wieku od 10 do 13 lat. Większość z nich jest uczniami Szkoły Podstawowej nr 84, mieszczącej się na Dębcu przy ul. św.Szczepana 3.

Drużyna działa w II Szczepie Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. Jana Rodowicza "Anody", ściśle współpracując z innymi jednostkami Szczepu, tworząc ciąg wychowawczy z 1 WGZ "Fantazja" oraz 74 PDHs "Hardo".

Od ubiegłego roku zbiórki odbywają się w harcówce, z której korzystamy dzięki współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową Dębiec. Znajduję się ona przy ul. Osinowej w pawilonie (wchodzimy od zaplecza).

Chciałbyś rownież spróbować wziąć udział w wielkiej harcerskiej przygodzie? Nie czekaj! Już dziś skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie
(numery i adresy w zakładce Kontakt)
JANUSZ KORCZAK - MYŚLI
"Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."

"Nie wolno zostawiać świata takim, jakim jest."

"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało."

Wyszukiwarka

Kreator www - przetestuj za darmo