DRUŻYNOWA
pwd. Agnieszka Majsnerowicz HO


W harcerstwie jest od 2011 roku, a funkcję drużynowej 74 PDH "Eskapada" objęła na obozie w Niesulicach w 2015 roku. Ma przydział do 74 PDW - drużyny wędrowniczej działającej w tym samym szczepie. Jest też członkiem Wędrowniczej Rady Namiestnika. Ale to nie wszystko! - wraz z kilkoma osobami z hufca współtworzy również projekt
Hufcowa TV.

Przyrzeczenie złożyła w 2012 r. Od wakacji 2013 posiada naramiennik wędrowniczy, a Zobowiązanie Instruktorskie złożyła na obozie w Jarosławcu (06.07.2014 roku).

Prywatnie jest studentką pierwszego roku towaroznawstwa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Pracuje jako animator czasu wolnego i pracownik produkcji. W wolnym czasie czyta książki, jej sercu bliska jest muzyka (śpiew i granie na gitarze) - szczególnie poezja śpiewana. Jest osobą bardzo ambitną, niepotrafiącą przejść obojętnie obok ludzkiej krzywdy. Bardzo chętnie podejmuje nowe wyzwania, dużą satysfakcję daje jej praca z dziećmi. Ma dużą wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zawsze ma przy sobie odpowiednio wyposażoną apteczkę.
PRZYBOCZNY
ćw. Grzegorz Smoliński
Swoją harcerską karierę rozpoczął właśnie w "Eskapadzie". I tak już pozostało. 
Członek drużyny od 2007 roku. Na początku jako zastępowy, z czasem funkcyjny, a teraz jako przyboczny. Jako, że jest jedynym chłopakiem w kadrze, odpowiedzialny jest zawsze za utrzymywanie porządku w drużynie czy przeprowadzanie musztry. Mimo to lubiany jest przez wszystkich, a w szczególności przez męską część drużyny.

Przyrzeczenie złożył w na obozie w 2008 r. Otworzył próbę na naramiennik wędrowniczy oraz próbę instruktorską.

 Uczeń 3 klasy Technikum Gastronomicznego w Poznaniu o profilu Technik żywienia i usług gastronomicznych. Zawsze skory do pomocy o specyficznym charakterze. Uwielbia słuchać muzyki i czytać dobrą książke w zaciszu domowym. O bardzo szerokim wachlarzu zainteresowań. Lubi chodzić po górach i lasach. W związku z tym, w tym roku postara się propagować w drużynie pieszą turystykę nizinną.
Lubi też spać, dlatego nie polecamy budzenia go w środku nocy ;)
FUNKCYJNY
odkr. Jaromir Łuszczek-Pawełczak

W 2008 rozpoczął swoją przygodę w harcerstwie właśnie w „Eskapadzie”. Teraz prężnie rozwija się 74 Poznańskiej Drużynie Wędrowniczej „Lewe Skrzydło” im. Dywizjonu 303, działającej w tym samym szczepie. Jednak oprócz tego postanowił wrócić do początków aby pomóc w rozwoju nowych harcerzy. W drużynie starszoharcerskiej „Hardo” funkcjonował przez rok jako zastępowy zastępu „Piromani”. Posiada ogromny zasób wiedzy o harcerstwie i jest zawsze skory do pomocy.


Przyrzeczenie złożył 2009 roku na obozie. Niedawno ukończył próbę wędrowniczą, a jego próba na ćwika chyli się już ku końcowi. Niebawem ma również zamiar rozpocząć próbę instruktorską.

Uczy się już drugi rok w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego na profilu technik informatyk. Interesuje się rysowaniem, nowoczesnymi technologiami no i oczywiście harcerstwem :). W przyszłości chciałby zostać grafikiem komputerowym. Uwielbia podróże z drużyną do coraz nowszych miejsc. Gdy przychodzą wakacje, nie może się doczekać kiedy pojedzie na obóz. Zawsze dąży do osiągnięcia wyznaczonego przez siebie celu. Bardzo lubi pływać, biegać oraz jeździć na rowerze. Ale kiedy jest zmęczony lubi pogrążyć się w dobrej lekturze :).
FUNKCYJNA
pwd. Magdalena Jankowska HO
W harcerstwie jest od 2008 roku. Nigdy nie była zastępową, ani podzastępową. Swoją kadrową przygodę rozpoczęła jako przyboczna 1 WGZ "Fantazja". Następnie opuściła gromadę zuchową, aby stać się przyboczną, a później również trzecią drużynową "Eskapady". Na obozie w Niesulicach przekazała drużynę i zarazem została jej funkcyjną (funkcyjną też nie była do tej pory ;) ). 
Od kilku lat, czynnie działa również w 18 PDHw "PRETORIA" (I Szczep).

Przyrzeczenie złożyła w 2009 r. Od wakacji 2013 posiada naramiennik wędrowniczy. Zobowiązanie Instruktorskie złożyła 28 czerwca 2014 roku.


Studiuje budownictwo na Politechnice Poznańskiej (II rok) wierząc, że dzięki temu stawia małe kroczki przybliżające ją do spełnienia jednego z jej marzeń z dzieciństwa - samodzielnego zaprojektowania i wybudowania domu w górach, w którym w przyszłości zamieszka z rodziną. Mimo (wydawałoby się) ścisłego umysłu, czasem zdarza jej się sprawdzać na kalkulatorze, czy 2+2 na pewno wciąż daje 4 ;) Na co dzień, poza studiowanie, zajmuje się również pracą w poznańskiej firmie eventowej. Uwielbia podróże, szczególnie wędrówki górskie. Najbardziej upodobała sobie Bieszczady. Wszędzie gdzie może, porusza się rowerem (zimą z niego rezygnuje 

– jest ogromnym zmarzluchem). Uwielbia zajadać się czekoladą i nie potrafi oprzeć

się żadnemu pluszowemu miśkowi, każdego wyściska i wycałuje :)

DOBRA DUSZYCZKA I POMOCNA DŁOŃ
pwd. Agata Wachowiak HR

    Usłyszała kiedyś, że kobietą jest się od 22 roku życia, jeśli przy okazji osiągnie się dojrzałość emocjonalną i psychiczną oraz będzie się gotowym do podjęcia odpowiedzialnych decyzji i obowiązków. Cóż, teraz nawet kryterium wieku nie chroni jej przed noszeniem miana "kobieta".


Była drugą drużynową Eskapady przez cztery lata, wcześniej w 74 PDH pełniła funkcję zastępowej i przybocznej. Kiedyś była także zastępcą komendanta szczepu. Zdarza jej się pełnić funkcję zastępcy szefa służby liturgiczno-reprezentacyjnej Harcerskiej Służby Lednica oraz być członkiem Drużyny Reprezentacyjnej Chorągwi Wielkopolskiej.

Poza harcerstwem jest nauczycielką - katechetką w Szkole Podstawowej "Horyzonty". W wolnych chwilach czyta. Może nie dużo, ale za to wszędzie. Uwielbia chodzić po górach, jeździć tramwajem i nie mieć wolnego czasu.
JANUSZ KORCZAK - MYŚLI
"Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka"

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."

"Nie wolno zostawiać świata takim, jakim jest."

"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało."

Wyszukiwarka

Kreator www - przetestuj za darmo